Televízie každoročne predstavujú svoje dlhodobejšie plány, kde odhaľujú pripravované projekty. Niekedy však ide o len predbežné zámery a skutočnosť môže byť nakoniec úplne iná. Podobne je to aj s treťou sériou speváckej šou Hlas Česko Slovenska. Hoci ju televízia Markíza avizovala pre tento rok, o jej realizácii ešte nerozhodla.

[sociallocker]Príprava tretej série speváckej šou Hlas Česko Slovenska je v súčasnosti otázna. Definitívne rozhodnutie zatiaľ nepadlo a stále viac sa špekuluje o realizácii iného projektu…

Aký projekt by mohol vytlačiť spevácku šou?

Markíza premýšľa aj nad alternatívou „oprášiť“ niekdajší hit spred šiestich rokov – tanečnú šou Let´s Dance. Doteraz sa na televíznych obrazovkách objavilo päť ročníkov. Tento rok sa ukáže, či uzrie svetlo sveta aj šiesta.

Let´s Dance v minulosti patrila medzi najsilnejšie produkty televízie Markízy. 

Jej tvorcovia priniesli i viaceré experimenty ako napríklad homose*uálny tanečný pár, omladenie pôvodne konzervatívneho formátu či nasadenie českého moderátora Libora Boučka.

Hlas Česko Slovenska verzus Let´s Dance

Dnes však môže byť Let´s Dance pre Markízu veľkým ťahákom. Má za sebou dlhšiu prestávku, ktorá často projektom prospeje. Pozitívnou vyhliadkou je aj stále veľká popularita podobného projektu Českej televízie – StarDance, ktorá odvysielala od roku 2006 už osem sérií.

Naopak šou Hlas Česko Slovenska môže odrádzať tvorcov neistou sledovanosťou – druhá séria si udržala vysoké čísla len do polovice, následne klesli až na dvadsať percent.

Ďalším problémom, na ktorom môže stroskotať spevácka šou je skutočnosť, že predchádzajúce dve série vyrábala spoločne s televíziou Nova. Táto česká televízia však doteraz neohlásila záujem realizovať tretiu sériu Hlasu.

Čoraz častejšie tiež vidíme, že televízie sa púšťajú do výroby projektov radšej samostatne.

Po akej šou Markíza na jeseň siahne, je v tejto chvíli otvorené.

[poll id=”57″]

Zdroj: mediaboom.sk | Foto: Facebook
[/sociallocker]