Televízia Markíza sa teší na Slovensku veľkej popularite a patrí medzi naše najsledovanejšie televízie. Pred pár dňami však na jej divákov čakal menší šok, pretože vedenie Markízy prišlo s radikálnou zmenou v Televíznych novinách. Všimli ste si to aj vy? 

Zrejme najsledovanejšou a najstabilnejšou reláciou na TV Markíza sú Televízne noviny. Tisícky fanúšikov si na ne počas každého dňa vyčlenia pár minút, aby vedeli, čo je nové doma i v zahraniční. Počas uplynulého víkendu však ostali diváci poriadne v šoku, pretože štúdio Televíznych novín sa zmenilo na nepoznanie. V pôvodnom štúdiu totiž prebieha rozsiahla rekonštrukcia, ktorá sa týka najmä výmeny videosteny.

Počas víkendu sprevádzala Televízne noviny moderátorská dvojica Patrik Švajda a Mária Pietrová-Chrenková, ale známa dvojica vysielala z provizórnych priestorov. Pozorní diváci si mohli všimnúť, že súčasné Televízne noviny sú tak už niekoľko dní vysielané z priestorov inej známej relácie, ktorou je Teleráno. Toto provizórne štúdio by mal štáb Televíznych novín používať do konca leta 2017 a po ňom by sa mal vrátiť do pôvodných, ale vynovených priestorov.

Doterajšie štúdio Televíznych Novín

Dočasné štúdio Televíznych novín

Foto: TV Markíza