23. mája šokovala celý svet tragická nehoda z talianskej hore Mottarone, kde došlo k pádu lanovky, v dôsledku čoho zahynulo štrnásť ľudí. Nešťastie prežil len päťročný chlapec Eitan, ktorý pri zdrvujúcej udalosti prišiel o rodičov, mladšieho brata, dvoch prarodičov a momentálne má žiť u svojej tety.

K nešťastiu, ktoré zdrvilo širokú verejnosť v druhej polovici mája, došlo potom, čo tesne pred cieľom na hore Mottarone prasklo lanko na lanovke a kabína veľkou rýchlosťou padala smerom naspäť do východiskovej stanice. Ako uviedol web BBC, núdzová brzda bola údajne zámerne zablokovaná, v dôsledku čoho nedokázala zabrániť skĺznutiu lanovky dozadu.

Zamestnanci však do brzdy vkladali kovovú zarážku, kvôli samovoľnému zastavovaniu sa lanovky. Obetiam nehody, žiaľ, nepomohlo ani istiace lano a po náraze do stĺpu kabína spadla a niekoľkokrát sa prevrátila na svahu hory. „Náraz do pylónu v rýchlosti cez 100 kilometrov za hodinu pôsobil ako pružina, ktorá kabínu vymrštila do vzdialenosti 54 metrov,“ uviedol pre portál Regione Piomente vyšetrovateľ Marco Gabusi.

Na sociálnej sieti Twitter sa prednedávnom objavilo video, ktoré zachytáva výstup kabíny a následne jej strmý pád. V dôsledku smrteľnej nehody bol zatknutný majiteľ firmy, ktorá prevádzkovala lanovku, a dvaja zamestnanci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter, BBC, Regione Piomente