Pandémia koronavírusu nahráva podvodníkom, ktorí nemajú problém priživiť sa na úkor vystrašených ľudí. Zneužívajú tak vírus na ponúknutie tovaru, ktorý je momentálne na slovenskom trhu nedostatkový. POZOR, zásielky sa však nikdy nedočkáte!

Spoločnosť ESET upozorňuje na e-shop, ktorý ponúka zdravotné rúška na ústa, pričom podvodníci sľubujú dodanie balení rúšok od 50 do 250 kusov v cene 25 až 125 eur. Ide o dvojicu totožných internetových obchodov, pričom jeden je preložený do slovenčiny a druhý do češtiny.

Nachádzajú sa na doménach rusko-na-usta-sk.comrouska-na-usta-cz.com. Pri objednávke zákazník vyplní základné údaje, ktoré obsahujú meno, adresu, e-mail, telefónne číslo. Následne by mala prísť potvrdzujúca správa o objednávke, no nič sa nestane.

Podvodníci tak získajú všetky potrebné informácie, ktoré môžu zneužiť na ďalšie zasielanie spamu či v snahe predať iný tovar. Na oboch stránkach sa taktiež nachádzajú aj falošné recenzie, v ktorých sú predajcovia vychválení do nebies. Buďte preto opatrní a nenechajte sa oklamať!

Slovenská verzia e-shopu

Česká verzia e-shopu

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: eset.com  |  Foto: Pixabay, rusko-na-usta-sk.com, rouska-na-usta-cz.com