Prezidentské voľby, ktoré sa uskutočnia na jar 2019, sa už nezadržateľne blížia. Po tom, ako súčasná hlava štátu Andrej Kiska verejne oznámil, že sa už o najvyšší post v štáte uchádzať nebude, sa objavili desiatky osobností odhodlaných stať sa novým prezidentom. Pred pár dňami však svojou kandidatúrou prekvapil muž, ktorý sa momentálne nachádza vo väzení.

Pre ľudí bolo veľkým prekvapením, keď sa kandidátmi na prezidenta Slovenskej republiky stali Béla Bugár či Marián Kotleba. Následne sa však v zozname záujemcov o post hlavy štátu objavili i Štefan Harabin, Eduard Chmelár či Gabriela Drobová, čo občanov našej krajiny úplne odrovnalo. To však ešte netušili, že kandidovať plánuje aj Mikuláš Vareha (56), ktorý si momentálne odpykáva 12-ročný trest.

Práve tento muž je známy aj ako legendárny zemplínsky kráľ, ktorý má podľa vlastných slov všetky predpoklady na získanie najdôležitejšej pozície na Slovensku. ,,Až 17,5 roka som pôsobil v polícií, 12 rokov ako veľkopodnikateľ a 8 rokov ako nevinne odsúdený väzeň. Spolu to je 37,5 roka bohatých skúseností. Verím, že ma včas prepustia a voľby stihnem na slobode,“ dušoval sa Vareha pre cas.sk. Zrejme však zabudol, že momentálne si odpykáva trest za megapodvody, v ktorých sa pohybovali milióny eur.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook