Pápež František prijal pozvanie samotnej prezidentky Zuzany Čaputovej, vďaka čomu sa Slovensko dočká návštevy hlavy katolíckej cirkvi po 18 rokoch. Prípravy na tak vzácnu návštevu sú v plnom prúde, pričom na organizáciu sú potrebné nemalé finančné prostriedky.

Pápež František sa bude nachádzať na Slovensku od 12. do 15. septembra, pričom navštívi Bratislavu, Prešov i Košice. V Šaštíne bude dokonca slúžiť bohoslužby a stretne sa s veriacimi. Oficiálneho podujatia sa bude môcť zúčastniť viac ako tisíc ľudí.

Na zabezpečenie všetkých príprav prominentnej návštevy nedávno vládny kabinet vyčlenil viac ako 5,4 milióna eur. Dotáciu v hodnote 487-tisíc eur dostane Gréckokatolícke arcibiskupstvo v Prešove na zabezpečenie liturgie pred Mestskou halou. Najviac peňazí (780-tisíc eur) bolo vyčlenených pre Rímskokatolícku cirkev a Bratislavskú arcidiecézu na zastrešenie liturgie v Šaštíne.

Druhá najväčšia dotácia, a to 640-tisíc eur, pôjde pre Košickú arcidiecézu pre technické zabezpečenie pre liturgie na štadióne Lokomotíva a na Luníku IX. Ďalšie dotácie dostane Konferencia biskupov Slovenska a okolo 41-tisíc eur bude potrebných na logisticko-administratívne zabezpečenie návštevy pápeža. Vláda taktiež vyčlenila denný počet do 1 300 príslušníkov Ozbrojených síl SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk  |  Foto: Twitter