Ak nebude česká pašeráčka Tereza prepustená do 48 hodín a prevezená do Českej republiky, Pakistanu hrozia teroristické útoky. Celý zamotaný prípad tak dostáva nový rozmer.

Podpisuje sa ako Nikolaj Ivanov a vyhráža sa Pakistanu teroristickým útokom. Dôvodom má byť zadržanie pašeráckej Terezy H. z Uherského Hradišťa. Muž sa dožaduje jej prepustenia do 48 hodín. Samozvaný vydierač zaslal e-mail do denníka Daily Pakistan a predstavil sa v ňom ako český občan Nikolaj Ivanov. V texte sa dožaduje prepustenia pašeráckej Terezy a neváha použiť vyhrážky.

“POZOR, pokiaľ nebude Tereza, ktorá bola zadržaná s 9 kilami heroínu, do 48 hodín prepustená a posadená na lietadlo do Českej Republiky, dôjde k teroristickým útokom na Pakistan. Tereza ma môže kontaktovať na telefónnom čísle +420 792 5** ***, ak nezavolá, že je prepustená, sľubujem odplatu, ” znelo v jeho e-maily. Pakistanskí novinári skúšali číslo uvedené v e-maile vytočiť, je ale nedostupné.

Tereza je v súčasnej dobe vo väzbe a čaká na súd. Ministerstvo zahraničia ČR uviedlo, že čakanie môže trvať niekoľko týždňov.

Zdroj: Expres.cz | Foto: Twitter, YouTube