Koncert slávnej americkej speváčky Ariany Grande v Manchestri sa skončil obrovskom tragédiou. Bomba zabila najmenej 22 ľudí a minimálne 50 bolo zranených. Explózia nenastala vo vnútri, ale na vonkajšom verejnom priestranstve. 

Je potvrdené, že išlo o teroristický útok. Zatiaľ však nie je jasné, čo presne sa odohralo. Buď bombu odpálil samovražedný atentátnik alebo explóziu vyvolal balón, ktorý bol napustený výbušným plynom. Svedkovia výbuchu zverejnili na internete videá priamo z explózie.

https://twitter.com/chanelxcoast/status/866792607011270657?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.tvnoviny.sk%2Fzahranicne%2F1871103_online-vybuch-na-koncerte-ariany-grande-v-manchestri-najmenej-19-ludi-je-mrtvych

Iní zas prosia ľudí o pomoc, na koncerte stratili svojich priateľov, súrodencov, či deti a zatiaľ ich nenašli. Zúfalí fanúšici uverejnili na internete fotky svojich najbližších a touto cestou prosia o pomoc pri hľadaní. Hovorcovia Ariany Grande sa vyjadrili, že speváčka vyviazla bez zranení. K celej tragédií sa vyjadrila nasledovne: “Som zlomená. Z celého srdca sa vám ospravedlňujem. Naozaj, nemám slov.” Jej manažér dopĺňa: “Dnes sa naše srdcia zlomili. Slová nedokážu vyjadriť smútok, ktorý prežívame. Oplakávame životy detí a blízkych, ktorí nás navždy opustili kvôli tomuto nezmyselnému útoku. Ďakujeme za nesebeckú službu tým, ktorí sa ako prví ponáhľali aj napriek nebezpečenstvu zachraňovať životy. Modlite sa za tých, ktorí sa stali obeťami útoku, za ich rodiny a blízkych.” Polícia taktiež prostredníctvom internetu potvrdila, že k prípadu pristupuje ako k teroristickému útoku.


Speváčka Ariana Grande

Foto: Instagram, Facebook, Twitter