Centrom Paríža otriasli výstrely. Na bulvári Champs-Élysées vo štvrtok večer vyhasli životy dvoch policajtov. Zatiaľ nie sú známe podrobnosti, no s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o teroristický útok!

Metropolou Francúzska vo štvrtok večer otriasla streľba. Na svetoznámom bulvári Champs-Élysées došlo k útoku, pri ktorom zahynuli dvaja policajti. Pri prestrelke zahynul aj jeden z dvoch útočníkov, podľa polície ide s najväčšou pravdepodobnosťou o útok teroristov,  k rovnakému názoru sa prikláňa aj francúzsky prezident Francois Hollande.

Útočník začal strieľať na policajtov, keď v aute čakali na zelenú. Policajti paľbu opätovali a muža zastrelili. Zabitý strelec bol podľa dostupných informácií “známa firma”, polícia ho poznala. V jeho bydlisku prebehla razia. Polícia uzatvorila značnú časť miesta činu, neprístupná bola aj stanica metra pri Víťaznom oblúku. Podrobnejšie informácie zatiaľ nie sú známe.

Parížska polícia zverejnila na Twitteri odkaz pre občanov: “V oblasti Champs-Élysées prebieha policajná operácia. Vyhýbajte sa tejto oblasti a dodržujte pokyny polície.”

Zdroj: cnn.com | Foto: YouTube