Internetom sa momentálne šíria dve rozdielne videá, no na oboch je 29-ročný Tibor, ktorý sa infikoval koronavírusom a napokon musel byť aj hospitalizovaný. Druhé video však vyvolalo omnoho viac reakcií, v dôsledku čoho si mnohí občania myslia, že ide iba o herca. Na nezrovnalosti napokon zareagovala samotná nemocnica i polícia.

Univerzitná nemocnica Bratislava zverejnila 10. augusta video, na ktorom sa nachádzal nakazený Tibor ležiaci na nemocničnej posteli. ,,Beriem to ako veľkú, zásadnú chybu, že som nebol očkovaný, nakoľko teraz ležím v nemocnici a potrebujem kyslík, aby som vedel dýchať,“ povedal 29-ročný Slovák, ktorý vyzval ľudí, aby absolvovali vakcináciu.

Presne 18. augusta sa však objavilo ďalšie video s rovnakou osobou, ktorá sa nachádzala na ulici a s úsmevom sa vítala s kamarátmi. Podľa facebookového účtu Iza Bela je jasné, že infikovaný pacient je vlastne hercom, keďže ,,je samozrejmé, že za osem dní sa Tibor nemohol dostať do stavu, že je vysmiaty ako slniečko, plný energie.“

Oba záznamy sa začali šíriť sociálnou sieťou natoľko rýchlo, že musela zareagovať polícia, ktorá varovala pred hoaxom. Taktiež sprostredkovala vyjadrenie nemocnice. ,,Obzvlášť u mladších pacientov (Tibor má 29 rokov), ktorí včas dostanú adekvátnu liečbu v nemocnici, sa stav môže rýchlejšie zlepšiť. To, že sa Tibor včera objavil vonku, a dokonca sa usmieval, nie je nič nezvyčajné. Tibor si prešiel náročným obdobím a s pomocou našich lekárov a sestričiek toto ochorenie zvládol. Ako však sám hovorí, mohol byť aj bez tejto skúsenosti, ak by sa dal zaočkovať,“ uvádza sa v príspevku mužov zákona.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody-Polícia SR  |  Foto: FB/Univerzitná nemocnica Bratislava, Hoaxy a podvody-Polícia SR