Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar musel po dohode s premiérom Pellegrinim v apríli tohto roku odstúpiť zo svojho postu. Plné námestia si vyžiadali jeho hlavu a hoci spočiatku nevidel dôvod na svoj odchod, pre upokojenie situácie napokon odišiel a vo funkcii ho nahradila nová tvár. Prešlo len pár mesiacov a Gašpar získal nový lukratívny flek.

Po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej sa strhla na Slovensku lavína odporu. Plné námestia rozhnevaných ľudí si pýtali aj hlavu policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý mal mať prepojenie na Miroslava Bödöra a rovnako sa spochybňovali aj Gašparové postupy pri riešení dvojnásobnej vraždy. Neprešli však ani štyri mesiace a bývalá najvyššia hlava polície má dnes podľa portálu Aktuality lukratívny flek na ministerstve.

Od 1. augusta sa stal oficiálne poradcom súčasnej ministerky vnútra Denisy Sakovej, hoci nie je zamestnaný na plný úväzok. Aktuálne zastáva funkciu odborníka ústavného činiteľa v oblasti legislatívy a v oblasti sociálne vylúčených komunít. Keďže sa organizácia Za slušné Slovensko plánuje v septembri vrátiť do ulíc kvôli aktuálne prebiehajúcej kauze únosu vietnamského občana, je pravdepodobné, že práve návrat Tibora Gašpara na politickú scénu bude ďalším bodom programu.

Gašpar pracuje ako poradca ministerky vnútra Sakovej

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook/ Ministerstvo vnútra SR, TA3