Exprezident polície Tibor GaŠpar skončil po policajnej razii v novembri 2020 ako obvinený vo väzbe spolu s ďalšími funkcionármi v rámci akcie Očistec. Koncom minulého roka sa dostal na slobodu, no stále je stíhaný v závažných trestných činnostiach.

Na krku má obvinenia zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, prečinu podplácania a z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Prokurátor už podal návrh na obžalobu a Gašpara zrejme čaká súd.

V utorok sa na tlačovej besede postavil k Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňákovi a prehovoril o podmienkach vo väzbe, pričom použil aj výrazy ako nátlak či mučenie. “Mám za sebou rok väzby, to je rok strateného života. Nebol som tam sám.. Ústavný súd rozhodol, že aj v mojom prípade došlo k porušovaniu práv. V tomto prípade práva na rešpektovanie môjho rodinného a osobného života a práva na účinný opravný prostriedok,“ uviedol.

Smer sa opakovane negatívne vyjadruje aj voči NAKA vyšetrovateľom Ďurkovi a Čurillovi a ich mená spomenul aj Gašpar v rámci prehliadky a doručenia uznesenia o vznesení obvinenia. Myslí si tiež, že bol účelovo vo väzbe na opačnom konci krajiny a prvý kontakt s rodinou mal až v januári 2021. Napokon sa zdá, že prijal nedávnu Ficovu pozvánku do politiky a ohlásil vstup do verejného priestoru. “Chcem ponúknuť svoje odborné skúsenosti na platforme, ktorá má lepšie nástroje ako jednotlivec. A to je rozhodne nejaký politický priestor,” dodal so slovami, že najprv je však prioritou jeho očistenie mena.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico