Policajný prezident Gašpar aj napriek masívnemu tlaku médií a verejnosti stále odmieta odstúpiť z funkcie. Za vinníka negatívnych emócií v krajine označil niekoho iného!

Desaťtisíce ľudí v uliciach ešte stále žiadajú odvolanie z funkcie policajného prezidenta Tibora Gašpara. Nedávno túto požiadavku podporil aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska výrokom, že očakáva jeho odvolanie v najbližších dňoch. Túto právomoc má však v rukách nový minister vnútra Tomáš Drucker, ktorý ešte rozmýšľa nad všetkými možnosťami. Gašpar dokonca označil Andreja Kisku za vyvolávača negatívnych emócií v krajine a voči jeho osobe.

Tibor Gašpar a Andrej KiskaTibor Gašpar a Andrej KiskaTibor Gašpar a Andrej Kiska
Tibor Gašpar a Andrej Kiska

Zdá sa, že Tibor Gašpar prevzal útočnú rétoriku Fica a Kaliňáka. Odvracia pozornosť od svojej osoby a požiadaviek na odstúpenie, a pustil sa do teórií o prezidentových úmysloch. Údajne je za snahou hlavy štátu o jeho odstúpenie to, že NAKA vyšetruje spoločnosti, v ktorých je spolumajiteľom aj Andrej Kiska. Podľa slov policajného prezidenta má NAKA na stole päť prípadov, z ktorých sa v dvoch už začalo trestné stíhanie v súvislosti s pozemkami a daňovým správaním spoločnosti.

Na tieto vyjadrenia už reagoval aj prezident Slovenska, prostredníctvom svojho hovorcu: „Jediné, čo prezidenta v súvislosti s osobou pána Gašpara zaujíma, je, kedy ho minister vnútra odvolá z funkcie. Prezidenta mrzí, že sa polícia pod vedením policajného prezidenta Gašpara stala súčasťou politického boja a zlyhala pri ochrane života novinára Jána Kuciaka, ktorý žiadal vyšetriť vyhrážky voči jeho osobe.“

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook