Tibora Gašpara prepustili z väzby: Ostré vyjadrenie Roberta Kaliňáka!

Dátum:

Je to iba pár hodín, čo bol bývalý policajný prezident Tibor Gašpar prepustený na slobodu po takmer ročnom väznení. K jeho zadržaniu a následnému preloženiu do kolúznej väzby sa často vyjadroval aj Robert Kaliňák.

Najvyšší súd rozhodol, že nevidí zákonné dôvody na predĺženie väzby exšéfa polície Tibora Gašpara. Bývalý policajt tak bol včera (4. novembra) oficiálne prepustený z väzby, i keď je stále stíhaný v kauze Očistec. Táto správa potešila predovšetkým bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Expolitik je presvedčený, že drvivá väčšina obvinení voči Gašparovi je vymyslených a postavených iba na jednom kajúcnikovi. Uväznenie expolicajného funkcionára však stále vníma ako obrovskú tragédiu. ,,Tiborovi ten rok nikto nevráti a za ten rok sa polícia nikam neposunula,“ povedal člen strany Smer-SD pre televíziu TV JOJ.

50-ročný rodák z Bratislavy si je zároveň istý, že jeho bývalý kolega bude mať teraz kopu práce. ,,Nie som súčasťou Tiborovho obhajobného tímu, ale pravda je taká, že tam bolo toľko porušení zákona, že si myslím, že Tibor v najbližších dňoch potom, čo sa z toho nejakým spôsobom dostane, bude tráviť čas na podaniach voči všetkých orgánom, aby to napravil. Ale ako som vravel, ten rok sa už nedá vrátiť, to je niečo, čo títo fašisti ukradli nevinnému človeku,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: YT/TV JOJ-www.noviny.sk, Startitup, Aktuality.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...