Známy fitnessák Martin Šmahel sa stal pred pár týždňami dvojnásobným otcom. Bábätko sa však vypýtalo na svet predčasne, v dôsledku čoho bola jeho nutná preprava sanitkou do inej nemocnice. V tom čase však došlo k vážnej nehode, pričom o život dievčatka bojovali zdravotníčky, ktoré taktiež utrpeli zranenia.

Druhá dcérka exfarmára sa narodila predčasne, pričom vážila iba chabých 833 gramov. Už tak vážny stav sa ešte zhoršil, keď sanitka, ktorá bábätko prevážala, havarovala. Emku okamžite ratovali dve zdravotníčky, ktoré ju začali v inkubátore bez váhania oživovať aj napriek tomu, že utrpeli vážne zranenia. Dokonca boli následne dva týždne na tzv. ,,PN-ke“, no už sú opäť v pracovnom kolotoči. Ich čin však mnohých zaujal a osobne im prišiel poďakovať aj generálny riaditeľ Ladislav Kužela a medicínska riaditeľka Zuzana Laluhová Strieženocová.

Na verejnú pochvalu zareagoval aj Šmahel, ktorému tieto dámy zachránili život jeho drobučkej dcérky. „Sme vďační týmto obetavým ženám, ktoré sa aj napriek zraneniam a šoku z nehody sanitky prioritne postarali o naše prevážané dieťatko, a taktiež im prajeme skoré uzdravenie. Samozrejme, vďaka patrí celému tímu lekárov a odborníkov, ktorí nám pomáhajú,“ napísal na sociálnej sieti starostlivý otecko.

Slováci okamžite zareagovali a prejavili obdiv voči ich práci, no mnohí upozornili na dôležitú vec, keďže v poďakovaní sa nenachádzajú mená obetavých zdravotníčok. Podľa ,,našincov“ nie je správne, že sú uvedené iba mená riaditeľa a riaditeľky, ktorí nemajú žiadnu zásluhu na záchrane života.

Verejné poďakovanie zo strany nemocnice

,,Havária sanitky, v ktorej sme k nám do Národného ústavu detských chorôb prevážali predčasniatko, aj vďaka včasnej a odbornej záchrane života, nemala dopad na život zúčastnených. Naša lekárka, ako aj sestrička, napriek tomu, že obe boli zranené, ihneď poskytli neodkladnú pomoc bábätku a aj vďaka tomu žije a teraz je v dobrých rukách našich odborníkov. Asi neexistujú slová vďaky, ktoré by vyjadrili to, čo všetko urobili. Dnes, po návrate do práce, za nimi zašli poďakovať sa za nás všetkých aj generálny riaditeľ Ladislav Kužela a medicínska riaditeľka Zuzana Laluhová Striežencová. Ešte raz obom Vám patrí jedno veľké ĎAKUJEME.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/NÚDCH  |  Foto: Instagam/martinsmahel, Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj, Pixabay