Politika Tieto OKRESY čaká druhé kolo testovania: Odkaz od ministra obrany!

Tieto OKRESY čaká druhé kolo testovania: Odkaz od ministra obrany!

Ešte sme nevyhrali! Práve toto vyhlásenie padlo niekoľkokrát z úst premiéra i ministra obrany, ktorí sa s veľkým odhodlaním pustili do celoplošného testovania. Aj keď sa mnohí domnievali, že prvé kolo testovania bude dostatočné na zmapovanie nákazy koronavírusom, opak má byť pravdou.

Výsledky prvého kola celonárodného testovania jasne preukázali, že najväčšie percento nakazených sa nachádzalo na severe Slovenska. Po zasadnutí Ústredného krízového štábu a rokovaní vlády SR sa napokon rozhodlo, že 25 okresov, ktoré mali menej ako 0,7 % pozitívnych, dostane výnimku.

Je tak zrejmé, že druhého kola plošného testovania sa zúčastní 45 okresov nachádzajúcich sa predovšetkým na severe krajiny. Aj napriek tomu, že konzílium odborníkov a ďalšie organizácie prejavili nesúhlas s ďalším testovaním, zrejme sa aj tak uskutoční od 7. do 8. novembra.

Podľa slov ministra obrany sa pilotné testovanie i prvé kolo celoplošného testovania ukázali ako efektívne nástroje proti šíreniu nákazy medzi občanmi. ,,Potrebujeme stabilizovať všetky regióny a nemôžeme sa uspokojiť s dobrou situáciou v niektorých častiach Slovenska. Veď ako sa hovorí, jedna bitka vojnu nevyhráva,“ vysvetlil Jaroslav Naď na oficiálnej stránke rezortu obrany. Člen koaličnej strany OĽaNO zároveň dúfa v podporu všetkých tých, ktorí sa podieľajú na testovaní, a taktiež občanov, ktorí sa plánujú nechať pretestovať.

Zoznam testovaných okresov:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mosr.sk  |  Foto: mosr.sk, FB/Jaroslav Naď-minister obrany SR, OĽANO, markiza.sk

Exit mobile version