Od dnešného dňa platí uvoľnený režim a od testov a zákazov sú uvoľnené viaceré okruhy ľudí na Slovensku. Vo väčšine okresov nie je potrebný negatívny test na ochorenie Covid-19 a upravujú sa aj obmedzenia. Uvoľnenie opatrení nastáva vo viacerých bodoch.

Od pondelka (3. mája) sú od negatívnych testov uvoľnení žiaci v každom okrese. Podľa aktuálneho rozdelenia okresov, v červených a ružových už cez deň do 21:00 nebudú obmedzenia pohybu, pretože v tomto čase neplatí zákaz vychádzania. Test do obchodu, na terasu reštaurácie, do fitnescentra či na úrady nie je potrebný v červených a ružových okresoch a do práce sa vyžaduje test až po 21:00. V bordových okresoch sa však treba naďalej preukázať negatívnym testom nie starším ako 7 dní.

V ružových a červených okresoch sú umožnené kultúrne podujatia za dodržiavania opatrení 50 % naplnenia kapacity, avšak s maximálnym obsadením 200 návštevníkov v exteriéri a 150 ľudí v interiéri s povinnosťou negatívneho certifikátu. Pobyt v prírode je možný bez testu do 21. hodiny v každom okrese. O ďalších výnimkách z obmedzení si prečítajte v príspevku nižšie:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky | Foto: pixabay.com