Tibor Gašpar sa potom, ako sa porúčal z pozície policajného šéfa, načas stiahol do ústrania, no tento stav netrval dlho. Exprezident polície je v posledných dňoch mimoriadne aktívny na sociálnej sieti a začína sa šepkať o jeho vstupe do politiky.

Tibor Gašpar pôsobil na čele polície až do osudnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v roku 2018. Krátko na to sa Peter Pellegrini ako nový premiér rozhodol, že v záujme pokoja v krajine a po zvláštnych okolnostiach zbavuje Gašpara funkcie prezidenta polície. Ten sa napokon vytratil na iné miesto na ministerstve vnútra, no zdá sa, že aktuálne sa nedá vylúčiť ani jeho príchod do veľkej politiky.

Podľa informácii portálu Aktuality to má mať totiž namierené do strany Smer – SD. A to aj napriek tomu, že jeho meno je rodinne spájané s Norbertom Bödörom, synom šéfa bezpečnostnej firmy Bonul. Zákulisné informácie majú rovnako naznačovať možný konflikt v Smere, ktorý by po tomto kroku hrozil medzi Ficom a Pellegrinim.

Do veľkej “novinky” sa obul aj poslanec OĽaNO a predseda Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS Gábor Grendel, podľa ktorého pracoval Gašpar pre Smer aj doteraz: “Hneď za ním by mal na kandidátke figurovať aj pán Bödör, aby sa po vstupe pána Gašpara do politiky od seba príliš nevzdialili,” rýpol si do obidvoch. Či sa napokon Tibor Gašpar na kandidátke strany objaví, je zatiaľ otázne, no hovorca Smeru Ján Mažgút túto možnosť nepotvrdil ani nevylúčil, kým Gašpar sa k téme odmietol vyjadrovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Nová stránka Tibora Gašpara

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook/TA3, Robert Fico, Tibor Gašpar