Absolútna drzosť! Presne tak by sme mohli nazvať vyhlásenie premiéra Petra Pellegriniho, ktorý je zrejme ochotný za svojich ľudí položiť aj “hlavu“. Jeho slová však nenechali chladným Jozefa Kuciaka, brata zavraždeného novinára (†27).

Pellegrini sa objavil v najnovšej relácií RTVS, kde sa, okrem iného, rozoberala aj kauza poslanca Smeru-SD Martina Glváča, dnes známeho pod prezývkou “Maznák“. V tej chvíli premiér šokoval svojím vyjadrením aj samotného redaktora. ,,Ak môže mať Lipšic dôveru rodičov zavraždených, tak aj Glváč môže mať moju dôveru,“ vyhlásil pred kamerami.

Premiér tak upozorňoval na fakt, že aj Daniel Lipšic mal v minulosti komunikovať s Alenou Zsuzsovou, údajnou objednávateľkou vraždy mladej dvojice. Tieto dve kauzy sa však nemôžu ani len porovnávať, keďže sa potvrdilo, že Lipšic s touto ženou vlastne ani nekomunikoval a cieľom mala byť diskreditácia jeho osoby.

Na slová Pellegriniho musel zareagoval aj brat zavraždeného novinára, Jozef Kuciak. ,,Tak toto už nemôžete myslieť vážne, pán premiér. Ešte aj na nás idete opätovne dávať terčíky nenávisti? Viete vôbec, čo nám to spôsobuje?“ nahnevane napísal na sociálnej sieti. V znepokojenom statuse však pokračoval. ,,Viem, že prskať na všetky strany, namiesto prebrania zodpovednosti a útoky na iných, sú už dlho hlavnou zbraňou politiky vašej strany. Ale dôrazne Vás žiadam, aby ste nás nezapájali do vašich špinavých politických bojov,“ ohradil sa Jozef voči vyhláseniam premiéra.

Celé vyjadrenie Jozefa Kuciaka

Zdroj: Facebook/Jozef Kuciak  |  Foto: Facebook/Jozef Kuciak, Facebook/politická komunikácia, markiza.sk