Keď si predstavíme nejaký supermarket, je plný rozličných sortimentov. Čo sa týka jedla a nápojov, o niektorých nepochybne každý vie, že pre náš organizmus nie sú práve vhodné. Ale nasledovné vás môžu zaskočiť.

 

Diétne nápoje

Hoci podľa názvu si mnohí mylsia, že ú v poriadku pre naše telo, nie je tomu tak. Tento nápoj je totiž v mnohých prípadoch potencionálne karcinogénny. Okrem toho chemikálie, ktoré sa nachádzajú v “diétnej” kole, môžu, paradoxne, zvýšiť hladinu cukru či zaťažiť našu pečeň.

Balená voda

Bez vody sa nedá žiť a tá kúpená z obchodu nie je vlastne zlá. Problémom je jej nadmerná konzumácia, predovšetkým v prípade fliaš, ktorým sa už blíži dátum spotreby alebo je nebodaj po ňom. Voda sa síce nepokazí, no každým dňom sa do nej ale z plastových fliaš, ktoré obsahujú trebárs aj chemikáliu nazývanú Bisfenol-A, rozpúšťajú škodlivé látky. Preto nie je úplne dobré, ak si ich nakúpite veľké množstvo do zásoby a potom ich po niekoľkých mesiacoch kupujete. A ešte platí, že nie je dobré balenú vodu skladovať v teple.

Zavárané uhorky

Na záver ešte obľúbená zaváranina, ktorú má v pivnici, špajzi alebo niekde v skrinke doma skoro každý. Mnohé značky zaváraných uhoriek obsahujú emulgátory a stabilizátory ako napríklad polysorbát 80 a ďalšie, ktoré zvyšujú rziko vzniku rakoviny. Aj preto ich možno je lepšie konzumovať len v primeranom množstve.

Zdroj: Daily Mail | Foto: Depositphotos