Mladá tínedžerka (18) zavraždila svoju kamarátku s pomocou ďalších dievčat a chlapcov. Keď telo nebohej našla po dvoch dňoch polícia, na všetko sa prišlo. Motív ohavného činu je pritom viac ako smutný a poriadne zarážajúci.

Otrasný prípad sa odohral na Aljaške v meste Anchorage a hlavnými aktérmi tragédie sú, bohužiaľ, tínedžeri. 18-ročná Denali Brehmer zavraždila svoju kamarátku Cynthiu Hoffman po bizarnej ponuke cez internet. Istý Darin z Ameriky, ktorý sa na sociálnej sieti vydával za milionára Tylera, navrhol Denali, že jej zaplatí 9 miliónov dolárov, ak uskutoční znásilnenie a vraždu. Denali si podľa informácii denníka Telegraph vybrala svoju kamarátku a začal sa beštiálny plán.

Denali si na pomoc zavolala ďalších chlapcov a dievčatá, ktorým sľúbila finančnú odmenu. Ničnetušiacu Cynthiu zavolali na výlet do hôr, kde ju zviazali a odzadu strelili do hlavy. Mŕtve telo následne hodili do rieky, spálili jej osobné veci a zahladili stopy po zbrani. O dva dni na to však polícia jej telo vypátrala a rýchlo sa dostala k menám páchateľov, ako aj Darina, ktorý mladú ženu na čin naviedol. V mobile mladej vrahyne našli aj videá s intímnym obsahom, na ktorých zneužívala i ďalšie 8 a 15-ročné dievčatá. Aj v tomto prípade mal za všetkým stáť záhadný milionár z internetu.

Aktuálne má začať súdny proces s obžalovanými, ktorým hrozí doživotie za detskú po*nografiu, ako i vraždu. Obvinená Denali priznala svoju vinu: „Viem, že to, čo som urobila, je zlé,“ uviedla. Na spravodlivosť teraz čaká mama nebohej Cynthie, ktorá si želá len jediné: „Moja dcéra si toto nezaslúžila. Myslím len na jednu vec. A tou je poslať všetkých šiestich do pekla. Na internete sa dá robiť veľa skvelých vecí, ale môže byť aj temným miestom a rodičia by mali rozumne sledovať aktivitu svojich detí v online svete,“ dodáva zarmútene.

Zdroj: telegraph.co.uk │ Foto: YouTube/CBS News