Tisícky Slovákov, ktorí sa so známym mužom neraz stretli, sú v slzách. Pred niekoľkými hodinami sa totiž dostala na verejnosť správa, že odišiel na druhý svet človek, ktorý svoj život zasvätil horám a pomoci ostatným.

Vo veku 71 rokov nás navždy opustil známy horský nosič a chatár Ladislav Kulanga, ktorý prirástol k srdcu mnohým slovenským aj zahraničným turistom. Rekordman, ktorý vyniesol 207-kilový náklad na Zamkovského chatu, 151-kilový náklad na Téryho chatu a 141-kilový náklad na Zbojnícku chatu, prežil svoj život v horách a pomáhal vynášať obrovské množstvá vecí na chaty, no znášal ich aj naspäť z hôr.

S chatárčením a nosením začal už ako 19-ročný chlapec a hneď na prvýkrát si vyložil na chrbát 80 kilogramov. S batožinou a nákladmi pomáhal ľuďom až do konca, no práve hory, ticho a pokoj miloval najviac zo všetkého. V jeho šľapajách ide pritom aj syn Pavol. Keď sa Slováci na stránke Turistika na Slovensku dozvedeli, že Ladislav Kulanga už nie je medzi nami, neskrývali smútok.

R.I.P. Veľký človek, ktorý v našich veľhorách niečo znamenal,” napísal Michal. “Úžasný chlap to bol, samá sila, ochota, odhodlanie, Tatry bola Vaša srdcovka, nech aj zostanú, ďakujeme,” dodal Gabriel. “Brat môjho dedka… Až rokmi som si uvedomila, aké zlato bolo v našej rodine,” zaspomínala Silvia. Nedávne stretnutie si pripomenul aj Ján: “Lacko Kulanga? Och Bože, ešte nedávno som s tebou popíjal na Skalnatej chate a práve si upratoval kuchyňu, keď vystrájal medveď. Bol si legenda. Teraz, keď budem šľapať hore, bude mi smutno na srdci. Pozdravujem do tých iných výšin.” Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Turistika na Slovensku, Stanislav M., YouTube/Asociácia slovenských filmových klubov, ktvhd