Prísne protipandemické opatrenia sa postupne uvoľňujú po celom Slovensku, pričom denný počet nových nakazených pacientov neustále výrazne klesá. Ako len pred pár hodinami oznámilo MZ SR, od nasledujúceho týždňa sa pre niektoré z okresov opäť uvoľnia pravidlá a Slováci sa budú môcť okrem iného aj najesť v interiéroch obľúbených reštaurácii!

Od pondelka (17. mája) dôjde na Slovensku k ďalšiemu uvoľňovaniu striktných opatrení v rámci regionálneho princípu, a teda tie budú platiť len pre okresy Senec, Nitra, Zlaté Moravce a Topoľčany. Predmetné oblasti budú v nasledujúcich dňoch v oranžových farbách, kým dva okresy ostávajú bordové, 23 okresov bude červených a 50 ružových.

Napriek skutočnosti, že Slováci zatiaľ musia dodržiavať prísnejšie pravidlá podliehajúce Covid automatu, v štyroch miestach sa bude občanom dýchať už o čosi ľahšie. V interiéroch, ale aj na hromadných podujatiach v exteriéroch, bude povinnosť nosiť miesto respirátora už len rúško. V reštauráciách sa budete mocť najesť aj vo vnútorných priestoroch, avšak pri stole môžu sedieť len 4 osoby alebo osoby z jednej domácnosti.

Zelenú dostávajú aj divadelné, filmové a kultúrne podujatia, vrátane kín, avšak obecenstvo môže výhradne sedieť s tým, že počet návštevníkov je regulovaný podľa kultúrneho semaforu. Dôvod na radosť majú i snúbenci, nakoľko je možnosť usporadúvať svadobné hostiny, večierky a podobné podujatia s maximálnych počtom v interiéri do 50 osôb a v exteriéri do 100 osôb. Pri vstupe je nevyhnutné predložiť negatívny výsledok PCR či LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo Ag testu nie starší ako 24 hodín.

Výrazné obmedzenia sú minulosťou aj vo fitness centrách. Tie budú mať možnosť byť otvorené s maximálnym počtom 20 osôb, prípadne musí byť vstup regulovaný tak, že minimálne 15 metrov štvorcových je určených na osobu. V týchto zariadeniach sa už nevyžaduje test.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR