Sitcom Dva a pol chlapa patrí medzi najznámejšie, aké boli kedy vypustené do sveta. V rokoch 2003-2014 bolo natočených dvanásť sérií a celkovo cca 250 častí. Seriálu vraj výrazne klesla sledovanosť po tom, ako z neho vyhodili Charlieho Sheena, teda hlavnú hviezdu a predstaviteľa postavy Charlieho Harpera.

Sheen mal, ako je známe, problém predovšetkým s alkoholom, no i drogami, a na to nadväzovali problémy s disciplínou a samotným nakrúcaním. Napokon ho “nahradil” Ashton Kucher, no na Charlieho boli proste diváci zvyknutí a viacerí už následne novým častiam ani nedali šancu.

Viete však, aký bol honorár za jednu časť, ktorej minutáž sa pohybovala zvyčajne okolo 20-22 minút? Charlie Sheen ako hlavná hviezda poberal až 1,8 milióna dolárov za každý jeden diel, zatiaľ čo Jon Cryer, predstaviteľ Alana Harpera, sa musel uspokojiť s menej ako polovicou. No, ruku na srdce, ani 700 tisíc dolárov za jednu časť nie je práve nízka suma.

Podľa rovnakého zdroja Ashton Kutcher za jednu časť dostával 755 tisíc dolárov a Angus T. Jones (Alanov seriálový syn Jake) ku koncu 300 tisíc za každú epizódu.

Zdroj: Screenrant | Foto: YT/Warner Bros TV