Montreal Canadiens je jedným zo zakladajúcich klubov NHL a je aj rekordérom v počte získaných Stanley cupov. Avšak naposledy slávil v roku 1993, na čo si, pochopiteľne, žiaden súčasný hráč hrajúci v NHL nepamätá. Naopak, v posledných rokoch patrí k tým najhorším celkom.

Samozrejme, mladé talenty vrátane Juraja Slafkovského môžu Montreal trošku zodvihnúť, no zo dňa na deň sa to nestane. Veľa by ale mohlo zmeniť angažovanie jedného z najzuvčnejších mien súčasnej profiligy.

Do Montrealu by totižto údajne mohol prísť Steven Stamkos, ktorý sa stal v roku 2008 jednotkou draftu a odvtedy hrá za jediný klub – Tampu Bay, a teda, je aj dlhoročných spoluhráčom nášh Erika Černáka.

Stamkos má na konte v NHL už 1082 štartov v základných častiach a v nich strelil 555 gólov, na 582 asistoval, má teda 1137 bodov, čo je priemer 1,05 na jedno stretnutie.

V predošlej sezóne získal solídnych 82 bodov, kariérnym maximom je preňho 106 bodov, v sezóne 2011-12 pre zmenu strelil až 60 gólov. Je šiestym najproduktívnejším aktívnym hráčom v NHL, v góloch je dokonca tretí a v celej histórii profiligy na 30. mieste.

A prečo práve Montreal? Do klubu by ho údajne mohli pritiahnuť jeho bývalí spoluhráči z Tampy Bay Martin St-Louis a Vincent Lecavalier, ktorí pracujú v štruktúrach klubu (prvý menovaný je dokonca hlavným trénerom). Po sezóne mu končí kontrakt a stále hlasnejši sa v zámorí hovorí, že v Tampe má skončiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hart of Hockey (@hartofhockey)

Zdroj: The Hockey News | Foto: IG/_slafkovsky_