Takýchto zlodejov ste ešte nevideli! Okrem kurióznych druhov krádeží z rôznych domácností sa tento raz dostali aj k automobilu. Vodič však krátko po naštartovaní zistil, že nevie šoférovať, k riadeniu vozidla sa teda odhodlal druhý. Neuveríte, kde ho našli!

Dvaja mladí zlodeji vo veku 26 a 27 rokov vyčíňali v obci Bežovce v okrese Sobrance a postarali sa o kuriózny prípad. Najskôr poškodili plot na rodinnom dome a naštartovali vozidlo. Šofér si však uvedomil, že nevie šoférovať, a tak automobil opustili. Po čase sa však k riadeniu vrátil druhý z dvojice páchateľov a s autom sa vybral až na Ukrajinu- omylom!

Predtým však dvojica čo to postíhala. Z iného domu ukradli holiaci strojček a z chladničky si povyberali chutné potraviny. Z ďalšieho auta si vzali ovládače od brány, nabíjačky, káble či kozmetiku a z tretieho poškodeného vozidla suveníry v podobe kľúčov a dokladov.

Dvojica pomýlených zlodejov si počas jedného večera zarobila na poriadny problém: „Starší je dokonca v podmienke. Preto vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. Obaja boli obvinení z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a prečinu porušovania domovej slobody,“ informuje polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Košický kraj | Foto: FB/Polícia SR – Košický kraj, Polícia Slovenskej republiky