Napriek tomu, že svetoví odborníci, epidemiológovia ako aj vlády odporúčajú nechať sa zaočkovať proti Covidu všetkým, ktorým to zdravotný stav umožňuje, našla sa advokátska kancelária, ktorá má na dverách zaujímavý odkaz. Naopak, vstup zakazuje všetkým tým, ktorí sa zaočkovať nechali.

Hoci sa obrovské množstvo Slovákov necháva zaočkovať v snahe čo najrýchlejšie zastaviť pandémiu koronavírusu, nájdu sa ľudia, ktorí použitie vakcín ani náhodou nepodporujú. Pred pár hodinami pritom vyšla na povrch informácia o tom, čo sa dialo v Číne krátko pred vypuknutím epidémie. Bratislavská advokátska kancelária Weis & Partners s.r.o. na čele s advokátom Petrom Weisom však zavesila vo svojich priestoroch viac ako zaujímavý odkaz pre potenciálnych klientov. Na dverách totiž visí oznam o zákaze vstupu pre zaočkovaných ľudí.

Upozorňujú, že v prípade prekrytia horných dýchacích ciest dokonca môžu byť podozriví z páchania trestnej činnosti. „Pokiaľ ste potenciálni klienti, rovno sa otočte. Budete ako očkovaní odmietnutí pre aktuálnu vyťaženosť kancelárie. Všetok voľný čas v tejto dobe prioritne venujeme časti populácie, ktorá si svoje zdravie váži a správa sa v prvom rade zodpovedne voči sebe,“ znejú netradičné slová. Advokátska kancelária svoje pohnútky v plnom znení vysvetľuje aj na svojom webe AKW.

Prečo sme sa rozhodli neposkytovať služby „zaočkovaným“ na Covid-19? Nejde o žiaden naschvál, ide o vedecky podložené obavy o zdravie konkrétnych jednotlivcov. Táto látka je v Európe Európskou liekovou agentúrou povolená len na núdzové použitie, t.j. krajné použitie v prípade, ak neexistuje iný efektívny nástroj na vyliečenie choroby. Táto látka v rôznych variantoch je v SR stále v 3. fáze klinického testovania, čo väčšina obyvateľstva netuší (t.j. v najbližších rokoch nemožno logicky očakávať jej úplne povolenie). Množia sa dokumentované, tzv. breakthrough cases, t.j. nakazenia a úmrtí osôb aj po plnom zaočkovaní, pritom sa za pochodu mení metodika ich počítania ako prípadov,“ uvádzajú okrem iného.

Očkovanie nezaručuje, že očkovaný nebude nakazený, že nebude chorobu prenášať ďalej, naopak, až očkovanými jedincami sa vytvára skupina možných tzv. asymptomatických prenášačov, čo priamo ohrozuje nezaočkovanú populáciu najmä pri zvýšenej migrácii v letnej sezóne, kde bude cestovanie, paradoxne, umožnené práve zaočkovaným cez tzv. zelené pasy,“ dodávajú so slovami, že ide údajne o rozpor s rezolúciou Rady Európy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: akw.sk │ Foto: FB/Prečo ľuďom hrabe?, Unsplash