Aktuálne sa na Slovensku nachádzame v núdzovom stave, ktorý bol opäť predĺžený a vláda sprísnila podmienky. Občania môžu do zahraničia vycestovať len z pracovných dôvodov, no nie na dovolenky, a rovnako sa ponesie v prísnejšom režime aj nastávajúci sviatok Veľkej noci.

Od 15. marca je v krajine nariadené nosenie respirátorov FFP2 v interiéri, a o to šokujúcejšie bolo správanie sa predsedu Smeru počas nedávnej politickej debaty v televízií TA3. Robert Fico na začiatku rozhovoru s moderátorom Pavlom Bielikom uviedol, že „škoda, že nemá svoje plexisklo, aby sa mohol moderátor presvedčiť, že sa usmieva“ na jeho slovách.

Po tomto vyjadrenní politika prišla prekvapivá reakcia Bielika, ktorý navrhol, aby sa teda respirátorov zbavili: „Ak sa dvaja dohodneme, že si dáme tie rúška dole, tak môžeme,“ odvetil. Fico dodal, že bude veľmi rád a obidvaja si priamo pred kamerami respirátor zložili a ďalej debatovali bez zakrytých horných dýchacích ciest.

Krátko na to zavítala do štúdia poslankyňa Za ľudí Andrea Letanovská, ktorá je zároveň lekárka a obidvom poriadne naložila. Po otázke moderátora, či si oni rúška nechajú, totiž odvetila: „Áno, a som veľmi vďačná, že ste si respirátor nasadili. Veľmi to oceňujem. Vaša televízia má veľkú sledovanosť a je veľmi dobré využiť každú príležitosť, aby ste išli príkladom všetkým. Pretože je veľmi zhubné myslieť si, že s dôležitosťou politika klesá riziko prenosu infekcie,“ zaklincovala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: TA3