Robert Fico sa v posledných dňoch ostro obúva do hlavy štátu Zuzany Čaputovej. V politických kuloároch sa má pritom údajne pošuškávať, že pokukuje po kandidatúre na významný post. Politológovia však expremiérovi odporúčajú tento krok veľmi zvážiť.

Predseda Smeru sa na posledných tlačových besedách ostro obúva do prezidentky Zuzany Čaputovej. V prípade hlavy štátu hovorí o porušení nestraníckosti, o členovi koalície či o zavádzaní a klamstvách. Robert Fico má po strate funkcie premiéra údajne opäť pokukovať po významnom poste.

Ako uvádza Pluska, na chodbách sa vraj šepká o tom, že Fico by možno zvážil kandidatúru na prezidenta. Posledne sa pritom pokúsil stať sa prezidentom v roku 2014, keď ale prehral v súboji s Andrejom Kiskom. Straníci zo Smeru však o takýchto ambíciách svojho šéfa nevedia: „Nemám také informácie ani od pána Fica, momentálne uvažuje nad inými témami,“ prezradil poslanec Blaha.

Politológ Radoslav Štefančík pripúšťa, že Ficovo správanie sa k prezidentke ale môže takýto scenár naznačovať: „Kritizoval prezidentku už druhý raz za sebou a poriadne intenzívne. A pri tom mne sa vôbec nezdalo, že by ona v poslednom období konkrétne kritizovala stranu Smer alebo Roberta Fica,“ myslí si. Pred takýmto krokom ho však varuje politológ Samuel Abrahám: „V momente, keby bol kandidát, tak sa prevalia a budú sa predstierať všetky jeho škandály,“ upozorňuje na kauzy predošlej vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Robert Fico