Novinárka Denníka N, ktorá nedávno odhalila, že ju ktosi sleduje, a zároveň upozornila, že jej súkromné informácie zverejnil Robert Fico, sa opäť angažuje v aktuálnej téme. Mnohí sudcovia a advokáti poslali výzvu, kde sa sťažujú na aktuálne fungovanie právneho štátu.

Vo výzve upozorňujú na sústavné ohrozenie právneho štátu, pričom sa pod ňu podpísalo 66 sudcov a 90 advokátov. Novinárka upozorňuje, že dvaja z nich majú na stole citlivé kauzy: “Dvaja z podpísaných sudcov majú na stole jednu Kočnerovu ekonomickú kauzu Gatex (Branislav Harabin) a aj kauzu Pavla Ruska, kde si mal objednať vraždu Sylvie Volzovej (Pavol Juhás). Vraj sa nadmieru využíva väzba, prekáža im inštitút spolupracujúceho obvineného a, samozrejme, najviac to, že o tej všetkej špine, čo sa tu diala, píšu médiá,” uvádza Monika Tódová na sociálnej sieti.

Pýta sa však, kde boli doteraz: “Doteraz bolo podľa nich zrejme všetko v poriadku. Rada by som sa signatárov opýtala, kde boli doteraz. Kde boli, keď zavraždili Jána Kuciaka, prečo nepodpísali žiadnu výzvu proti tomu ako Kočner ovládal (nielen) bratislavské súdy a chcela by som tiež vedieť, či boli spokojní, keď polícia nerobila nič, lebo ju ovládali Gašpar s Bödörom,” kladie im mimoriadne priame otázky.

Na sociálnej sieti zverejnila aj zoznam ich mien, pričom vzápätí šokovala ďalšou čerstvou informáciou. Polícia totiž pred chvíľou zadržala dve sudkyne v rámci akcie Plevel 2. Ide o predsedníčku súdu Kyselovú a údajne aj jej predchodkyňu Urbanovú. Ich zadržanie má súvisieť s výpoveďami sudcu Pavla Polku, ktorý s políciou spolupracuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

 

 

 

 

Zdroj: FB/ Monika Tódová │ Foto: FB/ Monika Tódová, YT/Denník N