Aj vy patríte medzi tých, čo túžobne očakávajú leto a nevedia sa dočkať teplých dní a slnenia pri vode? Niekedy si však počasie nenavyberáme a ostaneme tak z chladných letných dní sklamaní. Ako to ale vidia meteorológovia na tento rok?

[sociallocker]Podľa informácií, ktoré uvádza Nasa, by sme sa mali toto leto pripraviť na poriadne vysoké teploty, ktoré môžu lámať až niekoľkoročné teplotné rekordy. Dokonca sa hovorí o najteplejšom lete v histórii, čo sú naozaj silné slová. Za všetko môže bez najmenších pochýb globálne otepľovanie, ktoré je obrovskou hrozbou pre celú našu planétu. Každoročné zvyšovanie teplôt ovplyvňuje zväčšovanie hladín morí, horúčavy, dlhodobé suchá či povodne.

pláž

Oteplenie by sme mohli očakávať už koncom mája a vďaka doznievajúcemu oceánskemu prúdeniu El Niňo, ktoré ovplyvňuje počasie na celom svete, by podľa odborníkov mohli vysoké teploty trvať až do konca júla.

Samozrejme, že všetko sú to iba dohady, ktoré sa naplniť nemusia. Presvedčiť sme sa o tom mohli napríklad už niekoľkokrát počas letných prognóz z minulých rokov, ktoré meteorológom vôbec nevyšli. Uvidíme, či sa odborníci nemýlia a naozaj budeme toto leto prirovnávať k horúcemu peklu.

Zdroj: si24.it | Foto: Pixabay[/sociallocker]