Tragický prípad vraždy mladej ženy šokoval celé Česko i Slovensko. Desivé detaily besnenia žiarlivého partnera sú rozhodne trestuhodné. Vrah sa napokon postavil pred súd, pričom sa rozhodol pre šokujúcu obhajobu.

K veľkej hádke došlo 3. januára 2020 v jednom z bytov v českých Letňanoch, ktorá vyvrcholila brutálnou vraždou. Tomáš N. siahol po noži a svojej priateľke spôsobil 21 bodných rán. Následne ju uložil do postele s plyšovou hračkou. Kým ona dlhé minúty zomierala, muž jej z bytu ukradol šperky, tablet, platobnú kartu a ďalšie cennosti. Dokonca si do bytu objednal jedlo.

Bezcitný vrah napokon sadol do jej auta a odišiel na Slovensko. Českí i slovenskí policajti tak museli spolupracovať, pričom sa im podarilo páchateľa zadržať. V posledných mesiacoch sa konali súdne pojednávania, počas ktorých sa ukázalo, že Tomáš svoju partnerku finančne zneužíval, býval u nej, a taktiež ju podvádzal. Po prevalení všetkých klamstiev sa s ním chcela rozísť, v dôsledku čoho jej uštedril smrteľné rany.

35-ročný Čech bol napokon odsúdený k 18 rokom vo väzení a povinnej psychiatrickej liečbe. Rozsudku predchádzali prosby a plač vinníka, ktorý sa dokonca prirovnal k obetiam politických procesov, ako bola Milana Horáková (pozn. red. vo vykonštruovanom procese bola odsúdená za vlastizradu). Tomáš so slzami v očiach prosil sudkyňu, aby mu dala ten najmiernejší trest.

V súdnej sieni sľuboval, že po prepustení navštívi hrob svojej obete a uskutoční v jej mene púť do Santiaga de Compostela. „Jeho ľútosť je len účelové divadlo s cieľom vzbudiť súcit. Páchateľ hlboko zdrvený svojim činom sa takto nespráva. Nevidím tu žiadne poľahčujúce okolnosti,“ uviedla prokurátorka počas súdneho procesu pre idnes.cz, pričom pôvodne žiadala trest vo výmere 20 rokov za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: novinky.cz, tvjoj, FB/Policie ČR