Iný kraj, iný mrav. Aj na Slovensku praktizujeme veci, ktoré cudzincom nemusia vždy pripadať ako normálne. Jednou z nich je určite Veľká noc, ktorá má v našej krajine bohatú históriu. Považujeme ju za najdôležitejší kresťanský sviatok a všetko, čo s tým súvisí, chápeme ako prirodzenú súčasť Veľkonočných sviatkov. Ich čaro snáď po vzhliadnutí videa pochopí čoraz viac ľudí aj zo zahraničia.

Na Veľkú noc končí väčšina slovenských žien vyšľahaných korbáčmi, obliatych studenou vodou a vyvoňaných všetkým, čo šibašom prišlo do ruky. Je však nutné priznať si, že Veľkonočné sviatky sú pre nežnejšie pohlavie menším utrpením, pričom pre chlapov ide o jeden z najzábavnejších dní v roku.

Nad našimi zvykmi však cudzinci neveriacky krútia hlavou, keďže nerozumejú tradíciám, ktoré sú súčasťou našej kultúry. To si uvedomil aj Slovák Tomáš, ktorý v minulosti študoval v Amerike, pričom dodnes udržuje kontakt s priateľmi zo zahraničia. A verte, tým prídu slovenské zvyky vtipné, ba až divné.

Tomáš sa preto rozhodol, že namiesto neustáleho vysvetľovania pojmov korbáč, oblievačka či kraslice, natočí krátke video. V ňom stručne popísal základné pojmy týkajúce sa Veľkej noci, pričom pridal vysvetlivky v angličtine pre cudzincov. Sme presvedčení, že nie je nutné prekladať slová, ktoré sú pre nás dobre známe.

Zdroj | Video:  YouTube/Envision Studio  |  Foto: YouTube/Envision Studio, Facebook/Tomas U.