Tomovi Hanksovi (60) diagnostikovali vážnu chorobu. On sám je naozaj veľmi sebakritický a pozná dôvod, prečo má zdravotné problémy.

[sociallocker]Existujú dva druhy cukrovky. Jeden druh cukrovky sa vyskytuje hlavne u starších pacientov a úzko súvisí s obezitou. Tento druh cukrovky môže spôsobiť stratu zraku, zlyhanie obličiek či dokonca amputáciu dolných končatín. Príznaky cukrovky sú hlavne, keď človek pociťuje stále smäd, únavu a potrebu často močiť.

Slávnemu hercovi bola diagnostikovaná cukrovka v roku 2013. Je si vedomý, že zlé stravovacie návyky a následná obezita mu spôsobili zdravotné ťažkosti. ,,Videli ste ma vo filmoch, viete ako som vyzeral. Bol som totálny idiot. Myslel som si, že sa problémom vyhnem tým, že z cheeseburgeru vyradím žemľu, ale treba toho urobiť oveľa viac,“ priznal Hanks.

K jeho zdravotnému stavu dopomohli aj rôzne herecké role, keďže vo filmoch Philadelphia a Stroskotanec musel rapídne schudnúť a následne nabral váhu späť. Hanks priznal, že patrí ku generácií lenivých Američanov.

Zdroj: independent.co.uk |  Foto: Youtube.com
[/sociallocker]