Sladkosť, vyrobenú na Slovensku už ochutnal hádam každý z nás a v mnohých našich domácnostiach nesmie chýbať dodnes. Horalky si však po degustácii obľúbilo i množstvo cudzincov. Dokonca ich pokladajú poniektorí za najlepšie na svete. Svoje miesto si našli aj na nemeckom trhu a spotrebitelia si ich nevedia vynachváliť. 

Skvelú chuť tejto dobroty potvrdzujú i výsledky spoločnosti, ktorá ich vyrába v Seredi. Spoločnosť I.D.C. Holding zaznamenala výborné výsledky a tržby sa blížili k číslu 112 miliónov eur.

Do približne 500 východonemeckých predajní reťazca Kaufland ich začala slovenská firma exportovať taktiež. “Tým, že sme začali exportovať spolupráca zďaleka nekončí. S Kauflandom rokujeme, že by sme začali dodávať naše produkty do celej jeho nemeckej siete, ktorá zahŕňa až jeden a pol tisíca predajní. Navyše nové dodávky do Nemecka by nemuseli zahŕňať iba Horalky, ale aj ďalšie naše cukrovinky,” uviedol spoluvlastník I.D.C Pavol Jakubec pre včas.sk. 

Slovenská spoločnosť od minulého roka buduje modernejšiu fabriku a na mieste plánuje zriadenie logistického centra. To by malo uľahčiť zásobovanie zákazníkov. Spoločnosť má v pláne produkovať cukrovinky v objeme 40-tisíc ton ročne, čo vychádza v prepočte o 10-tisíc ton viac ako doposiaľ. Podľa slov Pavla Jakubca je naše Horalky poznať po kvalite. Sám je zvedavý ako sa uchytia na nemeckom trhu a aké ohlasy prinesú.

Zdroj: vcas.sk | Ilustračná foto: Facebook Sedita