Tonko má len 6 rôčkov, no v živote si prežil viac utrpenia ako iní za celý život. Pred tromi rokmi mu diagnostikovali rakovinu a po transplantácii kostnej drene sa zdalo, že je z najhoršieho vonku. Teraz však prišla zdrvujúca správa od lekára.

Tonko je 6-ročný chlapček a na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je ako ostatné deti. Malému bojovníkovi z Prahy však pred tromi rokmi lekári diagnostikovali rakovinu lymfatického systému. Po chemoterapii sa ale v jeho telíčku objavili ďalšie ložiská a musel podstúpiť transplantáciu kostnej drene.

V máji tohto roka sa už začínalo zdať, že je všetko v poriadku a chlapček mal v septembri nastúpiť do školy. Po posledných vyšetreniach ale prišla od lekárov ďalšia zdrvujúca správa. Rakovina menom veľkobunkový anaplastický lymfóm sa vrátila a nešťastní rodičia tak musia na školu či normálny život Tonka nateraz zabudnúť a vymeniť ho za opätovné zháňanie kostnej drene pre chorého chlapčeka.

Máme výsledky biopsie a kostnej drene. Sviňa sa vrátila, je viac ložísk a má ich aj v kostiach. Bude sa hľadať nový darca kostnej drene,” napísala na sociálnej sieti zúfalá mama Šárka. Český Blesk zároveň zverejnil aj jej výzvu pre dobrých ľudí, ktorí by boli ochotní malému Tonkovi pomôcť: “Hlavne nech sa nájde veľa dobrých ľudí, ktorí sa zapíšu do registra darcov kostnej drene v IKEMe. Čím viac ľudí sa do registru zapíše, tým viac životov sa zachráni,” dúfa mamička, ktorá musí s Tonkom podstúpiť celý proces odznova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Šárka Kubrová-Zeithammerová