Čo iné patrí k privítaniu Nového roka či iným oslavám, ak nie skvelé šampanské? Málokto však vie, že z tohto bublinkového nápoja si dokážete spraviť úžasné a nenáročné kokteily, ktoré budete mať chuť popíjať celý večer. Stačí pár ingrediencií a vaši hostia budú nadšení!

Šampanské je ľahký šumivý nápoj, ktorý chutí každému, pretože je veľmi ľahké. Práve na Silvestra jeho spotreba rapídne rastie, no skúsili ste si už jeho pitie nejak ozvláštniť? Práve tento nápoj je vhodný na prípravu rôznych kokteilov! Tak prekvapte svoju návštevu a pripravte niečo nové. Toto je len zopár tipov na skvelé nápoje:

Mimóza

Tento nápoj je veľmi jednoduchý, chutný a celkom známy. Potrebujete len sekt a pomarančový džús. Dôležité je, aby boli obe ingrediencie poriadne vychladené. Najprv nalejte sekt, potom džús a spolu ich ľahko premiešajte.

HUGO

Ďalší z ľahkých drinkov. Potrebujete bazový sirup, sekt, ľad a lístky mäty. Všetko spolu dobre premiešate a môžete piť.

Limetkové šampanské

Toto zvládne úplne každý! Stačí vám sekt a veľa, veľa limetiek, ktoré nakrájate na plátky. Osladíte dvoma lyžičkami trstinového cukru a máte hotovo.

Biely medveď

Niečo pre tých, ktorí to chcú poriadne roztočiť. Do pohára nalejte vychladenú vodku, dolejte šampanským a ozdobte citrónom. A oslava sa môže začať!

Whip

Potrebujete grapefruitovú šťavu, pálenku (najlepšie vodku), šumivé víno. Všetko spolu dobre premiešajte.

Foto: Weheartit.com