Vianočné sviatky nie sú úzko späté iba s tradíciami, rozprávkami či sladkými dobrotami, ale aj skladbami, ktoré dotvárajú tú správnu atmosféru. Jedným z najikonickejších hitov je popová smršť od speváckej divy Mariah Carey, pričom skladbu All I Want for Christmas Is You vydala pred neuveriteľnými 25 rokmi!

Mariah Carey (49) je na hudobnej scéne už desiatky rokov, a aj keď v poslednom období nevydáva hit za hitom, každoročne ovládne počas vianočných sviatkov celý svet kultovou skladbou All I Want for Christmas Is You. Notoricky známe tóny, ktoré sprevádzajú rolničky a láska, vyšli v roku 1994 ako obyčajná nahrávka.

Práve z tohto dôvodu sa skladba nikdy nedostala do prestížneho rebríčka HOT 100 Billboard, nakoľko do neho mohli byť zaradené iba oficiálne vydané single. Všetko sa zmenilo v roku 2000, kedy boli pravidlá upravené, pričom vianočný hit stúpal rok čo rok vyššie. Práve na 25. výročie od vydania sa to však Mariah konečne podarilo a dnes si užíva titul TOP skladby. Pri tejto príležitosti nahrala nestarnúca speváčka aj nový videoklip, v ktorom pôsobí, akoby doslova zastavila čas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube