Krimi Tornádo na Morave má ďalšiu obeť: Zraneniam podľahlo dvojročné dieťatko!

Tornádo na Morave má ďalšiu obeť: Zraneniam podľahlo dvojročné dieťatko!

Tragédia na Morave, ktorou sa prehnalo koncom uplynulého týždňa ničivé tornádo, má ďalšiu obeť. Je ňou len dvojročné dievčatko, ktoré prehralo svoj boj o život v brnenskej nemocnici, čím počet zosnulých v dôsledku nešťastia stúpol na šesť.

24. júna sa Južnou Moravou prehnalo ničivé tornádo, ktoré za sebou nechalo dramatickú materiálnu spúšť a desiatky zranených ľudí. Kým hneď po udalosti potvrdili záchranári päť obetí nešťastia, medzi ktorými je aj tehotná Slovenka, Český rozhlas upozornil aj na šiestu, ktorou je len 2,5-ročné dievčatko. Informáciu potvrdil hodonínsky starosta Petr Buráň, ktorý však vzhľadom na vek dieťaťa nemohol poskytnúť bližšie informácie.

Ako však uvádza portál Blesk, dievčatko mali v hodonínskom Pánově zavaliť sutiny domu, avšak napriek rýchlemu zásahu záchranárov sa ho už nepodarilo zachrániť. „Potvrdzujem úmrtie dieťaťa v súvislosti s tornádom. Vzhľadom k veku obete nebudeme zverejňovať viac informácii,“ uviedla pre Blesk.cz hovorkyňa nemocnice Veronika Plachá. Dieťa mala až do poslednej chvíle pevne držať v náručí jeho mamička, ktorá momentálne taktiež ťažko zranená bojuje o svoj život. Tragédia však pre rodinu ženy nekončí, nakoľko okrem dcéry zomrel aj jej dedko (†64).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz, Novinky.cz | Foto: YT