Monika Tódová sa po početných článkoch a priamych otázkach na tlačových besedách dočkala od Roberta Fica veľmi nepríjemných narážok. Tie sa týkali jej bývania a predseda Smeru ju pravidelne nazýval „najbohatšou novinárkou“. Najnovšie rozhodnutie súdu ale hovorí čosi celkom iné.

Robert Fico sa v marci pravidelne na tlačových besedách obúval do novinárky Moniky Tódovej. Jeho kritika súvisela s bývaním v bratislavskej nehnuteľnosti a vznikla krátko po tom, čo istý denník vydal článok s nadpisom: Novinárka Tódová s manželom si žijú nad pomery, majú byt v lokalite Počiatka a Suchobu.

Hoci mu Tódová odkázala, že žije v byte na hypotéku a že je to skôr on, kto by mal verejnosti vysvetľovať svoje bytové pomery, Fico ju nazýval „najbohatšou novinárkou“. Po mesiacoch od začatia kauzy však prišli Tódovej skvelé správy zo súdu. Denník musel svoj článok stiahnuť z webu, pretože sa nezakladá na pravde. „Obvinenie, že disponujem nelegálnym majetkom, je však za hranicou toho, čo som povinná zniesť. Prakticky denne upozorňujem na verejných činiteľov, ktorých majetok nezodpovedá ich príjmom. Autorka Aneta Leitmanová mala len jeden cieľ – diskreditovať ma v očiach verejnosti. Robert Fico o mne okamžite začal hovoriť ako o najbohatšej novinárke,“ uviedla na sociálnej sieti.

Skrátka tak obišiel aj samotný Fico, ktorý sa ale zrejme novinárke po objasnení lži neospravedlní. „Obrátili sme sa na súd. V týchto dňoch Krajský súd v Bratislave právoplatne rozhodol, že Hlavný denník musí tento článok zmazať, pretože je nepravdivý. Potvrdil tak rozhodnutie Okresného súdu Bratislava 1, ktorý predbežné opatrenie vydal ešte skôr,“ dodala Monika Tódová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Monika Tódová, RTVS