INZERCIA| Prečítajte si zoznam 5 najslávnejších ľudí súčasnosti! O rebríčku rozhodlo nielen ich Instagramové konto, ale najmä úspechy a výnimočná práca, pre ktorú sa stali slávnymi.

Čo rozhoduje o tom, či je niekto slávni alebo nie? Sociálne siete ako Instagram a Facebook? Alebo počet nakrútených snímok, naspievaných albumov, odohraných zápasov, či peňazí na účte? Pozrite si rebríček 5 najslávnejších ľudí sveta. Rozhodol o ňom počet tzv. followerov na Instagrame a Twitteri, počet fanúšikov na Facebooku, ale najmä kariérny úspech jednotlivých osobností. Pretože pekná fotka s hashtagom #se*y nie je všetko!

Cristiano Ronaldo

V súčasnosti najslávnejší futbalista sveta pomotal hlavu 104 miliónom ľudí, ktorí ho sledujú na Instagrame, 53 miliónom užívateľom Twitteru a 121 miliónom prívržencov Facebooku. Cristiano sa narodil na portugalskom ostrove Madeira a v súčasnosti hrá za portugalský národný tím a španielsky klub Real Madrid. Fanúšikov si na svoju stranu získal už počas pôsobenia v tíme Manchester United. Počas svojej 15-ročnej kariéry trafil 529 gólov. Ronalda môžete často stretnúť po boku príťažlivých modeliek, ale aj v nemocnici, kde niekoľkokrát do roka daruje svoju krv.

Beyoncé Knowles

Spevácka diva, ktorá sa už ako 16-ročná preslávila v dievčenskej kapele Destiny’s Child. Vydala 6 albumov a predala viac ako milión nahrávok, čím sa radí medzi najlepšie predávajúcich muzikantov. Zároveň patrí medzi najoceňovanejšie hudobníčky – Beyoncé vo svojom paláci skrýva 22 sošiek Grammy a 24 cien MTV Video Music Awards. Ako herečka sa objavila hneď v niekoľkých snímkach (Austin powers – Goldmember, Ružový panter, Dreamgirls, atď.) Režírovala si niekoľko vlastných videoklipov vrátane Rocket, Jealous, Heaven a Blue, a dva krátke hudobno-dokumentárne filmy Beyoncé: Lemonade a Beyoncé: Life Is But a Dream. Multitalentovanú umelkyňu sleduje na Instagrame 103 miliónov fanúšikov a na Facebooku 64 miliónov ľudí. Speváčka je menej aktívna na Twitteri.

Barack Obama

Počet ľudí, ktorí ho sledujú na Instagrame je 14,3 milióna a jeho Tweety si prečíta viac ako 90 miliónov ľudí. Bývalému US prezidentovi zároveň fandí ďalších 54,6 milióna užívateľov Facebooku. Barack Obama na svojom Instagrame uvádza, že je otcom, manželom, prezidentom a občanom. Rodený Honolulčan sa stal 44-tým prezidentom USA v roku 2009 a svojej vlasti slúžil ako hlava štátu do roku 2017, kedy ho v Bielom dome vystriedal kontroverzný Donald Trump. Barack sa stal prvým prezidentom USA tmavej pleti a medzi jeho najväčšie počiny patrí univerzálne zdravotné poistenie, nárast pracovných miest o 3,7 milióna a ukončenie vojny v Iraku v roku 2011.

Shakira

Shakira je najslávnejšou speváčkou pochádzajúcou mimo USA. Narodila sa v Kolumbii, ale svojmu temperamentu a tanečným schopnostiam môže vďačiť aj libanonskej krvi. Ak chcete stretnúť najpopulárnejšiu latino umelkyňu, navštívte Barcelonu, Los Angeles alebo Londýn, v ktorých má Shakira svoje sídla. Vydala 11 albumov a získala desiatky ocenení vrátane 5 MTV Video Music Awards, 2 Grammy Awards a 7 Billboard Music Awards. Bola dokonca nominovaná na Zlatý Glóbus za pieseň Despedida, ktorá odznela vo filme Láska v čase cholery. Stala sa tak prvou Kolumbijčankou nominovanou na cenu Golden Globe. Na Instagrame je sledovaná 39,1 miliónom fanúšikov a na Twitteri 45 miliónmi. Najširšiu základňu má na Facebooku – sleduje ju 104 miliónov fanúšikov.

Bill Gates

Čo by to bol za rebríček najslávnejších ľudí sveta, keby sa v ňom neocitol aspoň jeden z najbohatších PC mágov? Spoluzakladateľ Microsoftu a biznis magnát Bill Gates sa narodil v roku 1955 v americkom meste Seattle. Jeho majetok sa v roku 2017 odhadol na 86 miliárd USD, čo z neho robí opäť raz najbohatšieho obyvateľa sveta. 61-ročný miliardár neholduje Instagramu, jeho fanúšikovia sa združujú skôr na Twitteri a Facebooku. Fandí mu vyše 35 miliónov prívržencov Twitteru a 19 miliónov užívateľov Facebooku. Billa by mal v skutočnosti uctievať každý, kto minimálne aspoň raz v živote použil Internet Explorer, Xbox alebo Skype a vo svojom počítači, tablete alebo mobile má Microsoft Windows či Windows Phone. Bill Gates je prototypom inteligentného biznismena, ktorý fascinuje množstvo mladých podnikateľov a start-upov.