Prvý ročník projektu v decembri zrealizovala agentúra MW PROMOTION spolu s partnermi. Respondenti si vyberali z 28 nominácií, ktoré mohli doplniť o svoj osobný tip. 2 070 hlasujúcich udelilo v prieskume prírodným a historickým krásam našej krajiny 12 503 hlasov. 

[sociallocker]Jednoznačným víťazom hlasovania sa stali Vysoké Tatry, ktoré získali až 65 % všetkých hlasov. Na druhom mieste sa so 48 % umiestnil Slovenský raj. Prvú trojku uzatvoril Bojnický zámok so 43 %. Do top sedmičky sa ďalej dostali: oltár Majstra Pavla v Levoči (42 %), rázovitá dedinka Čičmany (38 %), Spišský hrad (36 %) a mesto Banská Štiavnica (33 %).

Vysoké Tatry

Najlákavejšie je pre nás východné Slovensko

Podľa prieskumu sa až štyri divy Slovenska nachádzajú na východnom Slovensku. Zvyšné tri sú na strednom Slovensku, čo značí o tom, že respondenti považujú tieto časti krajiny za lákavejšie. Na čelo prieskumu sa nedostali žiadne tipy zo západného Slovenska.

Spišský hrad

Tie zarezonovali len v rámci osobných návrhov, napríklad hrad Devín, Červený Kameň, mesto Skalica či vysielač na bratislavskom Kamzíku. Značnú časť tipov tvorili aj jaskyne, ktorými sa Slovensko môže pýšiť. Medzi najobľúbenejšie patria Jaskyňa mŕtvych netopierov, Domica, Ochtinská aragonitová jaskyňa a Jasovská jaskyňa.

Siedmy (ú)div

Časť hlasujúcich sa zamýšľala aj nad možnosťou udeliť titul siedmy div Slovenska najznámejšiemu sídlisku na Slovensku – Luníku IX v Košiciach.

Hoci táto lokalita nie je ani zďaleka lákavá, je svojím spôsobom preslávená široko-ďaleko.

košické sídlisko Luník IX

Foto: YouTube.com, slovakia.travel, wikipédia
[/sociallocker]