To, čo sa v našom zdravotníctve deje, už nemá obdoby. Správy a sťažnosti pacientov a ich rodín neustále pribúdajú. Najnovšie sa odhalil nechutný hyenizmus, pri ktorom chorého pána Miroslava vyložila sanitka na ulici!

Pán Miroslav (58) dostal v poradí druhú porážku, po ktorej skončil v nemocnici v Malackách. Po stabilizácii jeho stavu ho nemocnica prepustila. Tu sa však “rozprávka” končí. Jeho syn Ján (39) totiž tvrdí, že ho o prepustení nikto neinformoval a chorého otca s cukrovkou a po porážke vyhodila sanitka rovno na chodníku: “Bol som práve na služobnej ceste a nikomu to neoznámili. Otcova priateľka volala kolegovi, ktorý bol neďaleko, a ten potvrdil, že otec leží bezvládne na paletách,” rozpráva o nehoráznom prístupe pre Nový Čas.

Na ubytovni mu dali chlapi aspoň deky, paplón, keďže bol na chlade vyše troch hodín bez jedla a vody. Za otcom sa okamžite vybral aj s priateľkou a otcovi zavolali urýchlene opäť sanitku. Primár Miroslava večer znovu prepustil, no po prosbách si ho tam nechali do ďalšieho dňa.

Nevládneho otca, ktorému našli aj zápaly a infekt v črevách, musel dať syn nakoniec do sanatória. To je však finančne náročné a už teraz netuší, odkiaľ vziať na ďalšiu platbu: “Nakoniec sa nám podarilo otca umiestniť dočasne v jednom sanatóriu, kde sa im akoby zázrakom uvoľnilo miesto, ale zaplatil som vyše 700 € do konca marca. Ďalšie peniaze už nemám,” zúfa si nešťastný syn po hororovom zážitku.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay, YouTube