Je to už nejaký ten piatok, čo jeden z najuznávanejších slovenských režisérov Juraj Jakubisko ohlásil natáčanie pokračovania megaúspešnej kultovej rozprávky Perinbaba. V druhej časti by sa mal medzi inými v hlavnej úlohe objaviť aj známy dabingový a divadelný herec, pre mladšie ročníky i YouTuber, Lukáš Frlajs.

Notoricky známy hlas z dabingu, ale aj hviezda YouTube, ktorá pravidelne prináša vtipné videá so svojim kolegom Matejom Zrebným, je medzi hercami starou známou tvárou. Okrem mnohých seriálov a študentských filmov sa Lukáš presadil najmä v dabingu, pričom už onedlho sa objaví v pokračovaní jednej z najkrajších slovenských tradičných rozprávok.

Perinbaba z roku 1985 sa po neuveriteľných 33. rokoch dočkala druhej časti a režisér Juraj Jakubisko do nej dostal vďaka špeciálnym efektom i pôvodnú herečku Giuliettu Masina. „Dej druhej časti nadväzuje na tú prvú. Rozprávka skončila svadobným tancom Alžbetky a Jakuba pred starým mlynom. Dvojka sa začína v starom mlyne, kde Alžbetka dáva svojmu synovi Lukášovi na krk medailón a posiela ho do sveta. Pokračovanie rozprávky je o putovaní Lukáša svetom, o hľadaní šťastia a lásky,” uviedol Juraj Jakubisko.

A ako sa zdá, Lukáš sa na svojej vandrovke dostal až do Košíc, kde svojou stávkou s Matejom Zrebným poriadne prestrelil. Na sociálnej sieti Instagram sa totiž pochválil snímkou s popisom, podľa ktorého sa premával po uliciach hlavného mesta východu ako ho Boh stvoril. „Ako už iste viete s Matejom Zrebným sme mali stávku, kto pozná lepšie mladých. VUB banka nám s tým pomohla a začalo sa hlasovanie, v ktorom ste, neviem prečo, nechali vyhrať Mateja. Ale to nevadí, pretože som sa vyzlečený prechádzal s touto tabuľkou po celom historickom centre v Košiciach. Reakcie boli rôzne, niektoré ma šokovali, ale mal som od ľudí super podporu a môžem povedať, že na východe sú skvelí ľudia,“ vyznal sa 27-ročný herec z Martina. Nuž, tomuto hovoríme „šokujúce“ promo.

Zdroj: Instagram/LukasFrlajs, YouTube