Peter Pellegrini patrí v súčasnej opozícii k jasným favoritom medzi voličmi, no po nedeľnej relácií Na telo ostali zrejme mnohí poriadne zaskočení. Bývalý premiér totiž zodpovedal okrem iného aj otázku, s ktorými stranami v budúcnosti nevylučuje spoluprácu.

Popularita Petra Pellegriniho v posledných mesiacoch stúpa a politik sa po nezhodách v Smere rozhodol spolu s ďalšími odísť a založiť si vlastnú stranu. Po jeho boku tak teraz stojí Denisa Saková, Erik Tomáš či Richard Raši, pričom Fico označil novú skupinu ako „biznis krídlo Smeru“ či „Kaliňákove deti“. Podla Pellegriniho slov v najnovšej časti markizáckej relácie Na telo však nevylučuje, že posilniť jeho rady prídu možno aj ďalšie tváre.

Ako dodal, viac ako jeden človek zvažuje prestup zo Smeru a nasvedčujú tomu aj slová odídenkyne Moniky Smolkovej. Zároveň naznačil, ako sa bude nová strana volať a dnes je už jasné, že v názve sa objaví slovíčko „hlas“. Aj keď doposiaľ zdôrazňoval, ako sa politicky nezhoduje so Smerom a plánuje viesť krajinu iným smerom, svojimi odpoveďami na otázky Michala Kovačiča poriadne prekvapil.

Do budúcna totiž vôbec nevylučuje spoluprácu so svojím aktuálnym „rivalom“ Ficom a podľa neho bude všetko záležať od výsledkov volieb. Rovnako odpovedal aj v prípade strany Dobrá voľba a ďalšieho bývalého smeráka Tomáša Druckera. V prípade, že by však práve s týmito dvomi stranami utvoril niekedy koalíciu, znamenalo by to opätovnú úzku spoluprácu všetkých bývalých a súčasných členov Smeru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Televízia Markíza