Už 5. septembra sa na televízne obrazovky vráti obľúbená reality šou Farma, pričom fanúšikovia sa môžu tešiť na jej štrnáste pokračovanie. Na statok tento raz okrem iných zavíta i mimoriadne inteligentná súťažiaca, ktorá je nielen uznávanou biologičkou a víťazkou mnohých vedomostných súťaží, no svojim IQ prekonala aj samotného Alberta Einsteina!

V aktuálnej sérii reality šou Farma zabojuje o výhru vo výške 75 000 € štrnásť súťažiacich, medzi inými aj 49-ročná Košičanka Eva Schwardy. Biologička a prekladateľka na voľnej nohe sa v minulosti venovala skúmaniu umelej inteligencie, ktorá bude tento raz vôbec po prvýkrát súčasťou súťaže. „Je to pomerne fascinujúci fenomén, no zároveň zaklínadlo, pod ktoré sa dá kadečo schovať, no som jej fanúšikom,“ uviedla pre Markízu s tým, že na statok chce priniesť prvky udržateľnosti.

Vegetariánka, ktorá v zime nekúri a je vášnivou fanúšičkou otužovania, by si za výhru zariadila malé výskumné laboratórium a neskôr by ho využila na inovatívny startup. Inteligentná súťažiaca má oproti účastníkom šou z predchádzajúcich ročníkov mimoriadnu výhodu, a to že si na statok môže zobrať svojho spoločníka. Ako prezradila, jej štvornohý chlpáč Dibuk bol nadbytočným šteniatkom, ona mu dala láskavý domov a o výhru na statku zabojuje spolu s ňou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza, Farma