Aj keď väčšina Slovákov dúfa, že nosenie rúšok či izolácia potrvá už len pár týždňov či mesiacov, zrejme sa mýli. Odborníci odhalili, že istá forma izolácie ako aj nosenie ochranných pomôcok sa bude zrejme ťahať ešte roky.

Množstvo Slovákov si už brúsi zuby na to, kedy si konečne zloží z tváre rúška a vypadne slobodne kamsi medzi ľudí. Pôvodné scenáre hovorili o tom, že pandémia sa potiahne do leta, no odborníci teraz odhalili aj to, dokedy budú trvať nariadenia ohľadne izolácie či nosenia ochranných pomôcok.

V mimoriadnej relácií televízie Markíza bolo vo štvrtok jasne povedané, že nás čaká nová realita, pričom s rúškami budeme chodiť zrejme až do roku 2022. Napriek tomu už profesor Krčméry navrhol, aby sa otvorili materské školy a prvé stupne základných škôl. Rovnako analytici a ekonómovia požadujú, aby postupne dochádzalo k obnoveniu ekonomiky. Prognóza však tvrdí, že sa musíme pripraviť na zníženie ekonomického rastu a pokračovanie opatrení na najbližšie dva roky.

Práve do roku 2022 sa totiž očakáva vyvinutie vakcíny a dovtedy sa musíme naďalej chrániť. Rovnako tak podľa všetkého potrvá aj dodržiavanie sociálneho odstupu, zrušené koncerty, športové podujatia, konferencie a celkovo združovanie sa. Vedci z Harvardskej univerzity dokonca podľa South China Morning Post v najnovšom odbornom článku uvádzajú, že hrozba vírusu môže pretrvávať či opakovane sa vracať až do roku 2024. Všetko tak bude závisieť od toho, ako striktne dokážeme dodržiavať nariadenia ako aj od rýchlosti vývoja účinnej vakcíny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Televízia Markíza, scmp.com │ Foto: Televízia Markíza