Už niekoľko týždňov sú na území Slovenskej republiky okresy, ktoré sa podľa Covid automatu riadia v podnikoch a na zhromaždeniach rozlišovaním zákazníkov. Prevádzky delia sprístupnenie služieb pre plne očkovaných, OTP alebo fungujú bez obmedzení, avšak s prísnymi protipandemickými opatreniami. Situácia sa však zhoršuje každým týždňom a od nasledujúceho pondelka budú využívať Covid pass ľudia až v 57 okresoch! 

Rozdeľovanie spoločnosti na plne očkovaných, OTP a neočkovaných neraz vyúsťuje do rozdielnosti názorov a konfliktov v spoločnosti. Polarizujúca téma otvára možnosti kritizovania systému, čo sa často objavuje na verejných protestoch či na stránkach sociálnych sietí.

Čo si o preukazovaní zdravotného statusu Covid vakcinácie myslia ľudia? „Kompromis pre všetkých. Nad významom netreba premýšľať, ani veľa opatrení nemalo význam a museli sa dodržiavať. Verím, že majiteľ chce tiež len prežiť…“ píše istá Magdaléna.

Aj keď sa viaceré názory zhodujú v sympatiách voči prevádzkovateľom, ktorí si plnia svoju povinnosť, mnoho ľudí s rozdeľovaním spoločnosti razantne nesúhlasí: „Mala som rada túto kaviareň a zmrzlinu, ale už nikdy,“ napísala pod fotografiu nahnevaná Zita, ktorá je vyslovene proti deleniu Slovákov na dva tábory. Ku ktorej skupine sa radíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Neŕmte nás odpadom