Nikto z filmovej brandže nechce získať toto ocenenie ani sa nechce dostať do žiadnej z týchto kategórii. Nuž ale, tak isto ako sa vyhodnocujú najlepšie filmy roka, sa musia vyhodnotiť aj tie najhoršie.

Akadémia ocenení sa sem rozhodla zaradiť nasledujúce filmy, hercov a herečky, tiež scenáristov a režisérov. Z prvej priečky ostane v šoku. Toto je 5 najhorších filmov za rok 2017:

5.miesto – The Circle

Ide o napínavý thriller, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala celosvetovo známa Emma Watson po boku Toma Hanska. Podľa komisie patrí práve populárna herečka do kategórie najhoršia herečka, kvôli tomu, že nevyužila všetok svoj talent pri hraní tejto postavy.

4.miesto – Baywatch

Vyzerá to tak, že nebol dobrý nápad robiť remake na známy seriál Pobrežná hliadka. I keď v ňom boli obsadení najlepší herci Hollywoodu ako napríklad: Zack Efron či Dwayne Johnson, filmovej komisii sa nepáčil dej ani to, že sa v ňom postavy nevyvíjali. Preto sa ocitol hneď v štyroch kategóriach.

3. miesto – Múmia

Síce tento film patril k najsledovanejším filmom v kinách a prilákal tisícky divákov u komisie sa neujal. Hlavnú úlohu si zahral legendárny Tom Cruise ale to na ich názore nič nezmenilo. Film získal 7 nominácií v tých najhorších kategóriách!

2. miesto – Transformers

V tomto akčnom-scifi trháku sa objavilo množstvo nadupaných efektov či kaskadérskych kúskov, mal skvelé herecké obsadenie: Josh Duhamel, Anthony Hopkins, no napriek tomu získal taktiež sedem nominácií.

1. miesto – 50 odtieňov temnoty

Toto je pre nás najväčší šok. Tento film patril k najlepšie zarábajúcim filmom minulého roka. Do kín prilákal množstvo ľudí a je jedným z najpopulárnejších filmov vôbec, no napriek všetkému sa ocitol až v ôsmich kategóriách vrátane Najhoršieho filmu, Najhoršieho scenára a Najhoršieho režiséra. Dokonca aj hlavných hercov označili za najhorších a ako hviezdna dvojica im toto umiestnenie patrí tiež.

Zdroj: nme.com | Foto: Instagram