Hoci sme sa v zahraničí v poslednom období „preslávili“ aj veľkými prešľapmi, kauzami či vraždami, Slovensko zaujalo svet i v rebríčku najkrajších a najse*i politikov. Do hornej pätnástky sa pritom prebojovali až dve známe tváre našej politiky.

Slovensko sa v zahraničí neraz zviditeľnilo vďaka škandálom či kauzám, z ktorých niektoré sú stále v štádiu riešenia. Najnovšie sme ale zabodovali v celkom inom a pozitívnom odvetví. Autori zahraničného rebríčka najse*i politikov (Hottest head of State) totiž zaradili na popredné priečky mená dvoch známych politických tvárí.

Kým v minulosti získal Robert Fico v tomto rebríčku 66. miesto, súčasné vedenie sa prebojovalo až do TOP 15-ky. Medzi najkrajšie tváre sa zaradil aktuálny premiér Peter Pellegrini, ktorý obsadil 12. priečku. Ešte úspešnejšia však bola čerstvá prezidentka Zuzana Čaputová, ktorú posadili na 9. priečku, a zároveň sa tak stala treťou najkrajšou političkou sveta!

V rebríčku sa pritom nezohľadňoval len príjemný vzhľad či pekná tvár, no pri zostavovaní sa prihliadalo aj na výsledky práce a aktivity. A čo na tento veľký úspech hovorí Čaputová a Pellegrini? Obidvaja sa vysokému umiestneniu potešili: „Pani prezidentka si váži, že aj v zahraničí reflektujú zmenu na Slovensku,“ odkázal pre Nový Čas jej hovorca a pridal sa aj premiér: „Teší ma, že si držím tieto pozície. A dvaja Slováci v top dvadsať, to je pre našu krajinu len dobre,“ odkázal. Rebríček pritom vyhral španielsky premiér Pedro Sánchez a na poslednom 198. mieste skončil severokórejský líder Kim Čong-un.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Čaputová skončila na krásnom 9. mieste
Peter Pellegrini je 12. najkrajší politik sveta

Zdroj: cas.sk, hottestheadsofstate.com │ Foto: Instagram/zuzana_caputova, Facebook/Peter Pellegrini